Type: FL 4216
VIN: YV2TBL0A19B549859/48
1ste Inschrijving: 22/12/2009
Inhoud: 7146 cc
Vermogen: 206 kW
Km: 125.071
Brandstof: Diesel
Ad Blue: 20L
Automatische versnellingsbak
Inschrijvingsbewijs: D1 + D2
Gelijkvormigheidsattest: Ok
Euro norm: 4
Sleutels: 3
Totale afm: 7,3m x 2,5 x 3,3
Tarra: 9.810kg
MTM: 16.000kg
POMP ROSENBAUER, NH 35 lage drukpomp, type FPH 40-250-3 HH hoge drukpomp
- aanzuigpompen: 2 volumetrische trokomat vacuümpompen
- max Prestatie bij lage + hoge druk samen : 7 bar -2000 L/min, 35 bar - 250 L/min bij 3 m zuighoogte
- maximale prestatie Hoge drukpomp : 250 L/min bij 40 bar en 3 m aanzuighoogte
- Maximale prestaties Lage drukpomp :
2400 L/min bij 10 bar en 3 m zuighoogte – ook 2400 L/min bij 12 bar en 3 m zuighoogte - zelfs 3400 L/min bij 12 bar en 0 m zuighoogte.
- Bewakingsmechanismen van deze pomp : druksensor afgesteld op 15 bar voor te hoge druk (maximale werkdruk van de DSP-koppelingen) - temperatuurbewaking die pompwater loost bij 45°C - cavitatiebewaking met akoestisch en optisch waarschuwingsignaal.
- Zuigingang met Ziegler zwaaiklep en koppeling diam 110 mm AR
- 2 persuitgangen diam 70 mm met DSP-koppelingen aan beide zijden van het voertuig.
- In de koffers links en rechts boven de wielen zitten 2 elektrisch bediende Hogedrukhaspels met 80 m HD-slang met inwendige diameter 25 mm
- Kunststof Watertank van 2500 L met over- en onderdrukbeveiliging - maximale vuldruk = 12 bar
- schuiminstallatie klasse A schuim (voor vaste stoffen) : Niet aanwezig.
Er werd wel geopteerd voor een digidos schuimsysteem dat klasse B schuim kan leveren op de 2 hogedrukhaspels en op 1 persuitgang diam 70 in lage percentages voor toevoeging. De bluswerking van klasse B-schuim op vaste stoffen is niet zo goed als van klasse A-schuim, maar bij een iets hoger percentage van toevoeging zou het effect toch gelijkaardig moeten zijn !
- Schuiminstallatie klasse B (voor brandbare vloeistoffen): kunststof tank van 200 L, schuiminjectie via voornoemd Rosenbauer DIGIDOS 24 schuimmengsysteem.
Dit injecteert maximaal 24 L schuimvormend middel per minuut in de waterstroom. Bij een blussing met toevoeging van 24 L/min aan 3 % is dus een debiet water/schuimmengsel mogelijk van maximaal 800 L/min. De persuitgang diam 70 waarlangs schuim kan gemaakt worden, zit rechts van het voertuig en is geel gemarkeerd.
Opmerkingen: gekeurd tem 04/2025 – voertuig is vervuild met PFAS