Big Tintin Auction

2380
Stationsstraat 34
Reinaertgm gallerij 29
9100 Sint-Niklaas
Stationsstraat 34
Reinaertgm gallerij 29
9100 Sint-Niklaas
144 lots
€ 20
€ 0
Lot nr:
41

Tintin, artcard zwevend ingekaderd naar ontwerp van de cover afmetingen artcard ca 100x150mm

€ 15
€ 15
Lot nr:
42

Jaguar verzamel auto van Kuifje. Jaguar uit de strip ‘De zwarte rotsen’. Zeer mooi origineel Moulinsart verzamelstuk.schaal 1/43. Compleet met echtheidscertificaat.

€ 15
€ 15
Lot nr:
43

Caravan verzamel auto van Kuifje. Caravan uit de strip ‘De zwarte rotsen’. Zeer mooi origineel Moulinsart verzamelstuk. Schaal 1/43. Unboxed. Compleet met echtheidscertificaat.

€ 15
€ 0
Lot nr:
44

Kuifje verzamelauto: de gepantserde mitrailleurs. Mitrailleursauto uit de strip ‘De blauwe Lotus’. Zeer mooi origineel Moulinsart verzamelstuk. Schaal 1/43. Compleet met echtheidscertificaat.

€ 15
€ 30
Lot nr:
45

Verzamel auto van Kuifje: de rode raceauto. Raceauto uit de strip ‘De cigaren van de farao’. Zeer mooi origineel Moulinsart verzamelstuk. Schaal 1/43. Compleet met echtheidscertificaat.

€ 25
€ 25
Lot nr:
46

Zeer mooi orgineel vliegtuig uit de moulinsart reeks van Kuifje compleet met bijhorend boek. Vliegtuig Le carreidas, mannetje Carreidas Laszlo. Schaal 1/144

€ 15
€ 19
Lot nr:
47

De zeven kristallen bollen, originele zeldzame Moulinsart Ex libris Blad 21 strip 3 uit de strip " De zeven kristallen bollen". Afmetingen 19,4x24 cm

€ 15
€ 27
Lot nr:
48

€ 15
€ 17
Lot nr:
49

€ 5
€ 0
Lot nr:
50

Kuifje kapitein haddock beeldje uit kunsthars uit de strip het geheim van de eenhoorn hoogte ca 7cm

€ 5
€ 0
Lot nr:
51

Kuifje tintin beeldje “Le Rackham Rouge” vervaardigd uit kunsthars uit de strip het geheim van de eenhoorn hoogte ca 7cm

€ 15
€ 26
Lot nr:
52

De parade limousine in Kuifje in Amerika, zeldzame kuifje auto op schaal 1/43 uit de strip kuifje in Amerika

€ 15
€ 17
Lot nr:
53

De Citroën 5 HP, schaal 1:43, komt uit het album "Kuifje en het zwarte goud". Jansen is de bestuurder en Janssen is de passagier. Verzamelobject. Afmetingen: 14,7 cm x 6,8 cm x 4 cm. Lengte van de wagen: 7,4 cm.

€ 15
€ 17
Lot nr:
54

Kuifje willy jeep uit de strip kuifje en het zwarte goud. Deze prachtige wagens zijn allemaal even mooi, met oog voor detail vervaardigd door moulinsart op schaalformaat 1:43

€ 20
€ 0
Lot nr:
55

Studebaker van garage simoun, zeer mooie kuifje verzamel auto op schaal 1:43. Deze prachtige wagens zijn allemaal even mooi, met oog voor detail vervaardigd door moulinsart op schaalformaat 1:43

€ 15
€ 0
Lot nr:
56

Vrachtwagen, militair voertuig uit de strip het gebroken oor. Deze prachtige wagens zijn allemaal even mooi, met oog voor detail vervaardigd door moulinsart op schaalformaat 1:43

€ 15
€ 0
Lot nr:
57

Kuifje Tintin model auto uit de strip “Het geheim van de eenhoorn” uitgebracht onder licentie door moulinsart op schaalformaat 1/43

€ 15
€ 0
Lot nr:
58

Kuifje auto citroên Ami 6 uit de strip de juwele van castaphiore. Zeer mooi, gedetailieerd schaalmodel op schaalformaat 1/43. (heeft kleine beschadigingen zie foto’s)

€ 15
€ 17
Lot nr:
59

Kuifje Raket naar de maan , Dodge cornet schaalformaat 1:43. Deze prachtige wagens zijn allemaal even mooi, met oog voor detail vervaardigd door moulinsart op schaalformaat 1:43

€ 15
€ 19
Lot nr:
60

Kuifje landrover 109 uit de strip “kuifje en de picaros” Deze prachtige wagens zijn allemaal even mooi, met oog voor detail vervaardigd door moulinsart op schaalformaat 1:43

€ 15
€ 0
Lot nr:
61

Chevrolet 6400, 1950 uit kuifje en de picaros. Deze prachtige wagens zijn allemaal even mooi, met oog voor detail vervaardigd door moulinsart op schaalformaat 1:43

€ 15
€ 15
Lot nr:
62

Met een list Kuifje, die in het door het Japanse leger bezette Shanghaï ter dood is veroordeeld, denkt dat zijn laatste uur is geslagen. Maar dan duikt opeens meneer Wang op. Dankzij hem kan hij op wonderbaarlijke wijze uit zijn cel ontsnappen. Bij hun vlucht “lenen” zij een pantserwagen van de Japanners. Deze list zaait grote verwarring bij de bezetter. Banzaï ! Bij de creatie van deze pantserwagen combineerde Hergé twee militaire voertuigen. De eerste, de Sumida ARM, is van Japanse makelij en daarvan nam Hergé de algemene structuur alsook de typische ;kegelvormige uitkijktoren over. De tweede is een Franse vrachtwagen van de Afrikaanse transportmaatschappij, waaraan de wielen en vooral de achterste spatborden werden ontleend. DE AUTO WAAROP HERGÉ ZICH INSPIREERDE : Merk: Sumida Model: ARM Jaargang : 1920-1930 Schaal 1/43

€ 20
€ 0
Lot nr:
63

Janssen uit de strip Kuifje en het zwarte goud. is van hars gemaakt en maakt deel uit van een reeks mooie beeldjes die in overeenstemming met de details van de tekeningen van Hergé ontworpen en vervaardigd zijn. Met echtheidscertificaat hoogt ca 14cm

€ 5
€ 0
Lot nr:
64

Zeldzame limited edition opbergdoos door Neuhaus in 2011 uitgebracht in beperkte oplage naar aanleiding van de film het geheim van de eenhoorn

€ 5
€ 0
Lot nr:
65

€ 5
€ 5
Lot nr:
66

€ 15
€ 0
Lot nr:
67

Taxi panhard uit de stip “Coke in stock”. Deze prachtige wagens zijn allemaal even mooi, met oog voor detail vervaardigd door moulinsart op schaalformaat 1:43

€ 15
€ 17
Lot nr:
68

Een spookauto De majestueuze cabrio die in “De Sigaren van de Farao” door Kuifje wordt bestuurd, heeft nooit echt bestaan. Het enige spoor van deze spookauto is een publicitaire tekening uit het begin van de jaren dertig die Hergé zo goed als helemaal heeft nagetekend. Deze verleidelijk ogende Lincoln Torpedo Grand Sport, die door Jacques Saoutchik werd ontworpen, is inderdaad nooit verder dan de tekentafel geraakt. Saoutchik, van oorsprong een Rus, ontpopte zich tussen de twee wereldoorlogen in Frankrijk als dé carrosserieontwerper van prestigieuze merken (o.m. van de Delage D8-120 waarmee generaal De Gaulle reed). DE AUTO WAAROP HERGÉ ZICH INSPIREERDE : Merk : Lincoln Model : Torpedo Grand Sport Jaargang: jaren dertig Koetswerk: ontwerp van Saoutchik. DETAILS : Binneninrichting: de binneninrichting straalt rust en luxe uit en getuigt van de geraffineerde smaak die in de dolle jaren dertig opgeld maakte. Deze wagen was een juweeltje bestemd voor de elite. Het is dan ook verbazingwekkend dit pareltje in de jungle aan te treffen. Koetswerk: de stijl van de wagen is die van een “Torpedo”. Deze benaming was toentertijd zeer populair en werd door tal van grote merken gebruikt. De naam “Torpedo” wekte immers de idee van snelheid op. Insigne: de Torpedo Grand Sport die door Kuifje wordt bestuurd, heeft in de eerste twee vakjes (plaat 44, D1 en plaat 45, A1) geen insigne op de radiator, daar waar de Torpedo Grand Sport verder (plaat 50, A2) wel met het sierstuk is uitgerust. Schaal 1/43 (voorruit ontbreekt)

€ 15
€ 0
Lot nr:
69

Arrivederci ! Tot grote opluchting van kapitein Haddock maar tot diepe spijt van professor Zonnebloem verlaat Bianca Castafiore kasteel Molensloot, waar ze zich — voor haar optreden in de Scala van Milaan en nadien een reeks van recitals in de Verenigde Staten — zelf had uitgenodigd. De diva stapt, samen met haar kamenierster Irma en haar begeleider Igor Wagner, aan boord van een taxi, maar op datzelfde ogenblik geeft ze er zich rekenschap van dat het koffertje met haar kostbare juwelen verdwenen is…. De taxi, die voor het bordes van kasteel Molensloot halt houdt, is een Peugeot 403 van eind jaren vijftig, vermoedelijk met een dieselmotor. Het is het eerste model van de ‘firma-met-de-leeuw’ dat ontworpen werd door de grote Italiaanse designer Pininfarina. Deze familiale berline had veel succes op de Franse markt omdat het een zeer robuuste auto was die tegelijk heel veel comfort bood. DE AUTO WAAROP HERGÉ ZICH INSPIREERDE : Merk: Peugeot Model: 403 Jaargang: eind jaren 1950 Motor: diesel Maximumsnelheid: 135 km./u. Cilinderinhoud: 1816 cm3 Schaal 1/43

€ 15
€ 19
Lot nr:
70

"De Jeep Willys CJ2A uit Raket naar de Maan (1953) Om de Jeep uit ""Raket naar de Maan"" te tekenen, heeft Hergé zich geïnspireerd op de Willys CJ2A. Dat was de eerste jeep gebouwd voor particuliere gebruikers. De productie van het voertuig werd op 17 juli 1945 gestart en tussen 1945 en 1949 liepen er 214.760 exemplaren van de band. Deze niet-militaire jeeps zijn een soort kopie van de beroemde Willys MB, die vijf jaar eerder het levenslicht zag en die tijdens de Tweede Wereldoorlog door het Amerikaanse leger werd ingezet. Toen de overwinning van de Geallieerden in zicht was, begon Willys een jeep voor burgerlijk gebruik te bouwen. DE AUTO WAAROP HERGÉ ZICH INSPIREERDE: Merk : Willys Model : CJ2A Startjaar : 1945 Cilinderinhoud : 2199,53 cc 60pk tot 4000 T/min Maximumsnelheid. : 55 mph /88kmu Brutogewicht : 1369,87 kilo Maximaal laadvermogen : 362,88 kilo Prijs in 1945 : 1241 $US

€ 20
€ 20
Lot nr:
71

De 2PK, schaal 1:43, komt uit het album "De zaak Zonnebloem". De bestuurder en de passagiers zijn de Janssens. Verzamelobject. Afmetingen: 14 cm x 6 cm x 6,5 cm. Lengte van de 2 PK: 8,9 cm.

€ 20
€ 40
Lot nr:
72

Kuifje de zaak zonnebloem, prachtige volkswagen T1 bestelbus van slagerij sanzet uit de strip de zaak zonnebloem. Schaalformaat 1/43

€ 15
€ 0
Lot nr:
73

Kuifje de politievrachtauto uit de strip Kuifje in Amerika. Deze prachtige wagens zijn allemaal even mooi, met oog voor detail vervaardigd door moulinsart op schaalformaat 1:43

€ 15
€ 0
Lot nr:
74

Ford zypher met daarin kuifje bobbie en kapitein haddock. Schaalformaat 1/43. Verf vooraan gekrakeleerd.

€ 15
€ 0
Lot nr:
75

Kuifje chrysler six uit de strip “De Blauwe Lotus”. Deze prachtige wagens zijn allemaal even mooi, met oog voor detail vervaardigd door moulinsart op schaalformaat 1:43

€ 15
€ 15
Lot nr:
76

Dame met hoed, originele zeldzame Moulinsart Ex libris “Dame met hoed”. Afmetingen 19,4x24 cm

€ 15
€ 15
Lot nr:
77

€ 15
€ 15
Lot nr:
78

€ 15
€ 0
Lot nr:
79

Prachtig schaalmodel met kuifje en bobbie inzittend op schaal1/43 uit de strip “kuifje het gebroken oor”met oog voor detail vervaardigd door moulinsart op schaalformaat 1:43

€ 15
€ 0
Lot nr:
80

Collectors item blauwe taxi uit de strip kuifje “De zwarte rotsen” schaalformaat 1:43